Ataşehir Asansör Reklamı 

Ataşehir asansör reklamı verilen yapı ve bina sayısı oldukça fazla olan bir ilçemizdir

Bilindiği gibi asansör reklamları; kapalı alanlarda birey sirkülasyonunun çok olduğu alışveriş merkezleri, metro, toplu konut projelerine asansörleri, günümüzün diğer bir etkilerin reklam mecralarından bir tanesidir. 

Hedef kitlesinde yer alan bireyler asansöre bindiği ilk andan itibaren gideceği kata ulaşana dek asansör için reklamları yakından görme ve inceleme imkanı bulmaktadır. Bunun haricinde doğru konumlandırılmış asansör reklamları, işletmelerin ve ürün tanıtımının ciddi oranda akılda kalıcı yapmaktadır. İstanbul ilimizde Ataşehir asansör reklamı uygulamasının fazla olduğu yapılar bulundurmaktadır.

Asansör içi reklam yayımlanan alanda standart iki çeşit pano vardır. Bunlar; yatay A3 boyutunda ve dikey A4 boyutlarındadır. Asansörün içinde konumlandırılmış durumda bekleyen panolar, firmalara kiralanma biçiminde değerlendirilmektedir. Asansör reklamı vermek için en az haftalık olarak bu panoları kiralayabilmek söz konusudur.

Reklam Nedir?

Ataşehir asansör reklamı bulunan yapılar hakkında konuşmadan önce reklamın ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Reklam, şirketlerin ürün ve hizmetlerinin özelliklerini, belirli bir ana fikir çerçevesinde belli olan, düzeni bir bütünlük ile insanlara aktarması durumudur. Hizmetin ve ürünlerin niteliklerinin tek başına aktarımı, özellikle de günümüz çağlarında geçerli olmaktan oldukça uzaktır.

Reklam, insanları etkilemek, dikkat çekmek, ürünü sattırmak işini; kitle iletişim araçlarını kullanarak sağlamaya denmektedir. Bunlar; sinema, televizyon, reklamları ya da baskılı araçlar olan; dergi, gazete, katalog gibi oldukça fazla çeşidi olan iletişim araçları biçimindedir. Genel olarak bireylerin çok kullandığı alanlara reklam vermek çok daha mantıklı olacaktır.  Asansör de bireylerin günlük hayatta çok sık kullandığı araçlardandır. Bu sebepten ötürü asansörlerde reklam verilmesi olayı oldukça mantıklıdır ve Ataşehir asansör reklamı konusunda oldukça gelişmiş bir ilçemizdir.

Asansör Reklamı Nasıldır?

Ataşehir asansör reklamı hakkında konuşmadan önce reklamın nasıl olması gerektiğini de konuşmak gerekmektedir. Asansör reklamı, kullanılacağı yönteme göre farklı özellikler gerektirmektedir. Örneğin; tablo biçiminde verilecek reklamların ilgi çekici ve sloganlı olması önemlidir. Tablo biçiminde verilen reklamlar; baskılı reklam grubunda yer almaktadır ve bu sebepten dolayı da baskı anında çeşitli renkler kullanımı önerilmektedir. İlgi çekici olan baskılar insanlarda ilgi uyandırmakta ve reklamı incelemek için heveslenmelerini mümkün hale getirmektedir.

Asansör Reklam Ücretleri

Yine Ataşehir asansör reklamı firmaları hakkında konuşmadan önce fiyatlarından da söz etmek gerekmektedir. Asansör reklamı ücretleri için net bir sayı vermek mümkün değildir. Çünkü çeşitli sebeplerden dolaylı olarak fiyatlarda değişimler gerçekleşmektedir. Örneğin; daha kalabalık bir yapıya verilecek olan asansör reklamı fiyatı ile daha az sayıda kişinin kullandığı bir yapıya verilen asansör reklamı fiyat aynı olmamaktadır. 

Aynı anda kaç tane asansörünü reklam için kullanıldığı da fiyatı etkilemekte olan bir başka mühim durumdur. Bu sebepten ötürü bireylerin asansör reklamları ücretleri hakkında net bir bilgi sahibi olmaları için reklam vermek istedikleri binanın ya da asansörün sahibi ile iletişim kurmaları gerekmektedir. 

Dijital Asansör Reklamları

Gelişen teknoloji ile birlikte çağımızda gözde reklam yollarından bir tanesi de insan kalabalığının çok yoğun olduğu iş plazaları ve alışveriş merkezleri gibi yerlerde bulunan asansörlerdir. Her gün oldukça fazla sayıda insan taşıyan asansörlerin hem iç duvarları hem de kapı dışları reklam amacı ile kullanılmaktadır. Modern asansörlerin iki yana otomatik olarak açılıp kapanan kapıları reklam yaratıcılığı konusunda ön plana çıkan unsurlardır.

Bu aşamada asansörün tutsak izleyici sağladığı da göz ardı edilmemelidir. Yani, asansöre binen insanlar, gideceği kata varana kadar asansör reklamlarını görmeye mahkûmdurlar ve bu durum reklam görünürlüğünü arttırmaktadır.