Maltepe Asansör Reklamı 

Maltepe asansör reklamı verilen yapı ve bina sayısı oldukça fazla olan bir ilçemizdir

Bilindiği gibi asansör reklamları; kapalı alanlarda insan sirkülasyonunun yoğun olduğu alışveriş merkezleri, metro, toplu konut projelerine asansörleri, günümüzün diğer bir etkilerin reklam mecralarından bir tanesidir. 

Hedef kitlesinde yer alan bireyler asansöre bindiği saniyeden itibaren gideceği kata ulaşana dek asansör için reklamları yakından görme ve inceleme imkanı bulmaktadır. Bunun haricinde doğru konumlandırılmış asansör reklamı, işletmelerin ve ürün tanıtımının ciddi oranda akılda kalıcı olmasını sağlamaktadır. İstanbul ilimizde Maltepe asansör reklamı uygulamasının fazla olduğu yapılar bulundurmaktadır.

Asansör içi reklam alınan alanda standart iki çeşit pano vardır. Bunlar; yatay A3 boyutunda ve dikey A4 boyutunda olan iki çeşittir. Asansörün içinde konumlandırılmış durumda bekleyen panolar, firmalara kiralanarak kullanılmaktadır. Asansör reklamı vermek için en az haftalık biçimde bu panoları kiralayabilmek söz konusudur.

Reklam Nedir?

Maltepe asansör reklamı bulunan yapılar hakkında konuşmadan önce reklamın ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Reklam, çeşitli şirketlerin ürün ve hizmetlerinin özelliklerini, belirli bir ana fikir çerçevesinde belli olan, düzeni bir bütünlük ile insanlara aktarmasıdır. Hizmetin ve ürünlerin niteliklerinin tek başına aktarımı, özellikle de günümüz çağlarında geçerli olmaktan oldukça uzak bir durumdur.

Reklam, insanları etkilemek, dikkat çekmek, ürünü sattırmak işini; kitle iletişim araçlarını kullanarak yaygınlaştırmaktadır. Bunlar; sinema, televizyon, reklamları ya da baskılı araçlar olan; dergi, gazete, katalog gibi oldukça fazla çeşidi olan iletişim araçlarıdır. Genel olarak bireylerin çok kullandığı alanlara reklam vermek çok daha mantıklı bir durumdur. Asansörde bireylerin çok sık kullandığı araçlardandır. Bu sebepten ötürü asansörlerde reklam verilmesi olayı oldukça mantıklıdır ve Maltepe asansör reklamı konusunda oldukça gelişmiş bir ilçemizdir.

Asansör Reklamı Nasıl Olmalıdır?

Maltepe asansör reklamı hakkında konuşmadan önce reklamın nasıl olması gerektiğini de konuşmak gerekmektedir. Asansör reklamı, kullanılacağı yönteme göre farklılık göstermektedir. Tablo biçiminde verilecek reklamların ilgi çekici ve sloganlı olması önemlidir. Tablo biçiminde verilen reklamlar; baskılı reklam grubunda yer almaktadır ve bu sebepten dolayı da baskı yapılırken çeşitli renkler kullanımı önemlidir. İlgi çekici olan baskılar insanlarda ilgi uyandırmakta ve reklamı incelemek için heveslenmelerini sağlamaktadır.

Asansör Reklam Fiyatları

Yine Maltepe asansör reklamı firmaları hakkında konuşmadan önce fiyatlarından da söz etmek gerekmektedir. Asansör reklamı ücretleri için net bir rakam vermek mümkün değildir. Çünkü çeşitli sebeplerden dolaylı olarak fiyatlar değişim gerçekleşmektedir. Örneğin; daha kalabalık bir yapıya verilecek olan reklam fiyatı ile daha az sayıda kişinin kullandığı bir yapıya verilen reklam fiyat aynı olmamaktadır. 

Aynı anda kaç tane asansörünü reklam için kullanıldığı da fiyatı etkilemekte olan bir başka mühim unsurdur. Bu sebepten ötürü bireylerin asansör reklamları fiyatları hakkında net bir bilgi sahibi olmaları için reklam vermek istedikleri binanın ya da asansörün sahibi ile iletişim kurmaları önemlidir. 

Dijital Asansör Reklamları

Gelişen teknoloji ile birlikte gözde reklam yollarından bir tanesi de insan kalabalığının çok yoğun olduğu iş plazaları ve alışveriş merkezleri gibi yerlerde bulunan asansörlerdir. Her gün oldukça fazla sayıda insan taşıyan asansörlerin hem iç duvarları, hatta zemin ve tavanları hem de kapı dışları reklam amacı ile kullanılmaktadır. Modern asansörlerin iki yana otomatik biçimde açılan ve kapanan kapıları reklam yaratıcılığı konusunda teşvik sağlayan unsurlardır.

Bu aşamada asansörün tutsak izleyici sağladığı da dikkate alınmalıdır. Yani, asansöre binen insanlar, gideceği kata varana kadar asansör reklamlarını görmeye mahkûm halde bulunmaktadır.